DO GÓRY

Start ATTK w internecie

9 Grudnia 2015

27 grudnia 2015 roku startuje strona internetowa Archiwum Twórczości Krzysztofa Kieślowskiego.
W ramach strony publikowana będzie baza obiektów archiwalnych znajdujących się w zasobach ATKK w Sokołowsku, materiały archiwalne zdigitalizowane, a także informacje o reżyserze związane z jego życiem i twórczością.

Udostępniamy tutaj wybrane fotografie, materiały audiowizualne, oraz bazę zbiorów, głównie tekstów i dokumentów wybitnego twórcy, które są opracowywane i poddawane archiwizacji klasycznej w siedzibie ATKK w Sokołowsku.

Strona pełni rolę bazy wiedzy o wybitnym twórcy. Następne etapy działań Archiwum, takie jak opracowywanie archiwów i ich dalsza digitalizacja pozwolą na udostępnienie kolejnych partii materiałów archiwalnych.

Docelowo mają się tutaj znaleźć przede wszystkim opracowywane od 2015 roku oryginalne teksty Krzysztofa Kieślowskiego - scenariusze, scenopisy,nowele filmowe i pomysły na filmy, również te, które nie zostały zrealizowane.

Archiwum Twórczości Krzysztofa Kieślowskiego ma charakter archiwum społecznego. Zasoby pochodzą z archiwum domowego przekazanego przez Marię Kieślowską, żonę zmarłego przedwcześnie reżysera (1996 r.)

Do powołania ATKK doszło w 2011 roku. Część zasobów, które znajdują się na stronie była poddawana pracom archiwizacyjnym i digitalizacyjnym w 2013 roku w ramach programu Archiwistyki Społecznej Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Obecne działania są możliwe dzięki dofinansowaniu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Partnerami ATKK są Szkoła Filmowa w Łodzi, WRiTV im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, Muzeum Kinematografii, Studio Filmowe TOR i Wydawnictwo Skorpion.

Organizatorem działań jest Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ, która od pięciu lat produkuje Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski. Sokołowsko to zabytkowa miejscowość uzdrowiskowa, w której część dzieciństwa spędził Krzysztof Kieślowski.
Zapraszamy do korzystania ze strony i zachęcamy do dzielenia się swoimi uwagami. Jeżeli posiadają Państwo informacje o obiektach znajdujących się w bazie,lub są w posiadaniu materiałów archiwalnych związanych z postacią reżysera bardzo prosimy o kontakt poprzez formatkę Buduj z nami ATKK znajdującą się na stronie głównej.

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Kategorie

PARTNERZY
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego