DO GÓRY

KONFERENCJA FIAT/IFTA W NINA – RETHINK THE FUTURE OF AV»

13 Października 2016

NInA będzie gospodarzem 40. edycji Światowej Konferencji Archiwów Audiowizualnych FIAT/IFTA – najważniejszego wydarzenia w obszarze digitalizacji, archiwizacji, udostępniania i ponownego wykorzystywania materiałów audiowizualnych. Fundacja Sztuki Współczesnej ma okazję i przyjemność zaprezentować prace nad Archiwum Twórczości Krzysztofa Kieślowskiego 13 października 2016 roku. Więcej informacji: http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/rethink-the-future-of-av-konferencja-fiatifta-w-nina/ (...)

czytaj dalej »

2016 Rokiem Krzysztofa Kieślowskiego »

19 Stycznia 2016

Polska Akademia Filmowa ogłosiła 2016 Rokiem Kieślowskiego Polska Akademia Filmowa, chcąc uczcić przypadającą 13 marca 20. rocznicę śmierci Krzysztofa Kieślowskiego, ustanowiła go patronem bieżącego roku. Filmem otwarcia rozpoczynającego się w sobotę 09.01.2015 przeglądu filmów kandydujących do Polskich Orłów był "Amator" w zrekonstruowanej wersji. (...)

czytaj dalej »

Zbuntowana młodość Kieślowskiego cz.2»

27 Grudnia 2015

Kiedy rozpoczynał studia w „filmówce“ miał ukończone 23 lata. Ponad cztery lata spędził w szarej Łodzi ,ale były to lata kolorowe, szalone, i poniekąd- dramatyczne. (...)

czytaj dalej »

Artykuły naszego zespołu redakcyjnego»

27 Grudnia 2015

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami naszego zespołu redakcyjnego, w skład którego wchodzą specjaliści z dziedziny filmu, w szczególności kina polskiego i twórczości Krzysztofa Kieślowskiego: biografa, dziennikarza i scenarzysty oraz reżysera Stanisława Zawiślińskiego, krytyka i dziennikarza filmowego Konrada J.Zarębskiego oraz filmoznawcy Mikołaja Jazdona. Kolejne artykuły wprowadzające w tematykę życia i twórczości Krzysztofa Kieślowskiego odkryjecie w zakładce Artykuły na stronie wszystkich aktualności. Zaczynamy od dzieciństwa i młodości reżysera, a także uhonorowania jego dzieła życia licznymi nagrodami. (...)

czytaj dalej »

Start ATTK w internecie»

9 Grudnia 2015

27 grudnia 2015 roku startuje strona internetowa Archiwum Twórczości Krzysztofa Kieślowskiego. W ramach strony publikowana będzie baza obiektów archiwalnych znajdujących się w zasobach ATKK w Sokołowsku, materiały archiwalne zdigitalizowane, a także informacje o reżyserze związane z jego życiem i twórczością.Udostępniamy wybrane fotografie, materiały audiowizualne, oraz bazę zbiorów, które są opracowywane, konserwowane, i poddawane archiwizacji klasycznej. (...)

czytaj dalej »

Wędrowne dzieciństwo »

9 Grudnia 2015

Noblista , Isaac Basevish Singer, piewca ludzkich namiętności i powikłanych losów twierdził, że nie ma lepszego wychowania niż biedne dzieciństwo. Krzysztof Kieślowski bez wątpienia miał takie. (...)

czytaj dalej »

Alfabet nagród Krzysztofa Kieślowskiego»

9 Grudnia 2015

- Mam nadzieję, że Polska jest w Europie – powiedział Krzysztof Kieślowski, odbierając w Berlinie, 26 listopada 1988 roku, – jako pierwszy w dziejach – Felixa, Europejską Nagrodę Filmową, za „Krótki film o zabijaniu”. Niemal 40 lat później Kieślowski znany jest nie tylko w Europie, ale i na całym świecie – uważa się, że należy do wąskiego grona twórców, którzy odcisnęli swoje piętno na światowym kinie. Był także laureatem licznych nagród i wyróżnień, przyznawanych mu na całym świecie... (...)

czytaj dalej »

Zbuntowana młodość Kieślowskiego cz.1»

9 Grudnia 2015

W październiku 1957 roku Krzysztof Kieślowski opuścił Sokołowsko. Pojechał kontynuować naukę - najpierw do Warszawy, potem, w roku 1964, do Łodzi. To był skok w nieznane - ucieczka z prowincjonalnego, małomiasteczkowego marazmu i braku perspektyw do pełnego szans i możliwości wielkomiejskiego zgiełku. (...)

czytaj dalej »

Przypadek bez cenzury»

9 Grudnia 2015

Zrealizowany w 1981 roku film Przypadek został z powodu stanu wojennego zatrzymany przez cenzurę i przeleżał na półce sześć lat. Na ekrany polskich kin trafił dopiero 10 stycznia 1987 roku, a jego światowa premiera odbyła się w 1987 na festiwalu w Cannes. (...)

czytaj dalej »

Kategorie

PARTNERZY
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego